דף הבית >  קטלוג >  עיון >> מה לאמריקה בסיני?...
מה לאמריקה בסיני?
מיכאל ריינר
מחיר קטלוגי: 67 ש"ח | מחיר באתר: 50 ש"ח
לד"ר מיכאל ריינר היכרות עם הקהילה היהודית בארצות הברית בשל היותו מנכ"ל קבינט המנהיגות הצעירה של המגבית היהודית המאוחדת, נציג קרן "קורת" בישראל ומייסד ונשיא הקרן לפיתוח מנהיגות קהילתית "ליד" בארצות הברית. לנוכח חשיבותה של הקהילה היהודית לביטחונה של ישראל בחר ריינר לבחון את תגובתה של יהדות ארצות הברית למערכה צבאית ומדינית שלא נבחנה דייה, "מערכת סיני". למרות חדירתם המתמשכת של מחבלים ממצרים ועסקת הנשק בין מצרים לצ'כיה נתפסה ישראל כתוקפן ולא כקורבן. הממשל האמריקני של הנשיא אייזנהאואר ומזכיר המדינה דאלאס הפעיל לחץ כבד על ישראל מתוך איום בסנקציות בדרישה לנסיגה ללא תנאי. אפשר לראות בהישגי תגובתם של יהודי ארצות הברית ל"מערכת סיני" את היסוד שאִפשר, לאחר עוד שתי מערכות בסיני, את עקרון ההדדיות – נסיגה מלאה של ישראל תמורת שלום עם מצרים. בעת זו של מתיחות בין ירושלים ובין וושינגטון יש בספר זה עניין מיוחד.

מירב ואודי יקרים,
כחמישה חודשים עברו מאז יצא לאור ספרי "אני ואחי נגד בן דודי".
היו אלה חודשים של חוויות מרגשות, התנסויות מדהימות בראיונות לרדיו ולעיתונות, היכרויות עם אנשים חדשים שקראו את הספר ופרגנו ובכלל תקופה של התחדשות ועניין.
זה עדיין, כמובן, לא "סיכום", אולם לקראת חג הפסח ראיתי לנכון לשתף אתכם בתחושה המאד נעימה שיצרה אצלי תקופה זו וכן לאחל לכם ולמשפחותיכם חג פסח שמח.
אז שבאמת יהיה חג שמח ואביב מושלם.
אריאל רוניס

אריאל רוניס מחבר הספר "אני ואחי נגד בן דודי" - מכתב תודה
Share