קול הדממה
אפרים חולמיאנסקי
מחיר קטלוגי: 79 ש"ח | מחיר באתר: 59 ש"ח
קול הדממה – זהו קולם של "יהודי הדממה" ,(Jews of Silence) כפי שקרא הסופר אלי ויזל ליהודי ברית המועצות בשנות ה-60. הספר מסיר את פרגוד הסודיות מעל הפרויקט היהודי המחתרתי הגדול ביותר בהיסטוריה של ברית המועצות ומספר על אנשים שהפכו את הפרויקט הזה למציאות, על רדיפות הקג"ב ועל המאסרים. הסיפור חושף בחינות פסיכולוגיות של מתח קיצוני, נותן לקורא אפשרות להציץ לעולמו הפנימי של המחבר ולעבור יחד אתו את דרך המאבק נגד השלטונות, הסבל, הספקות, התקווה וחדוות הניצחון.

אפרים חולמיאנסקי
אפרים (אלכסנדר) חולמיאנסקי נולד במוסקבה בשנת 1950. בשנת 1979 יזם פרויקט מחתרתי של הקמת רשת להנחלת הלשון, המסורת וערכי הציונות ברחבי ברית המועצות מעבר למוסקבה ולנינגרד. נאסר בשנת 1984, לאחר שהקג"ב השתיל נשק בדירתו במטרה לקיים משפט ראווה ולהפחיד את פעילי העלייה. תודות לשביתת רעב ממושכת שקיים בצינוק הכלא ותודות לדעת הקהל העולמית, קיבל "רק" שנה וחצי בכלא – מקרה נדיר של ניצחון על הקג"ב. כיום מתגורר בישראל, נשוי ואב לחמישה ילדים וסב לכדה. מילא שורה של תפקידים בכירים בחברת "גבעות עולם חיפושי נפט" ובחברות הזנק.
אודי ,ידידי. אני רוצה שוב להודות לך ולכל הצוות הנהדר שלך, על הערב המיוחד שחגגנו אתמול, אנשים רבים ציינו את ניהול הערב ע"י וכן את האופי המיוחד של המקום שבנית, יישר כוח!!
תודות על ערב השקת ספרו של אמנון הירשפלד באופיר ביכורים
Share