לפרטים נוספים חייגו

או מלא/י את הטופס ונציגנו ישובו אליכם בהקדם
שם מלא
טלפון
דוא"ל
מתעניין ב
סיסמת אבטחה
אני מעוניין לקבל עידכונים בדוא"ל

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו בדוא"ל מהדורות עשירות בעידכונים ובטיפים אודות הוצאה לאור

דף הבית >  שלבים בהוצאת ספר >> תהליכי ההוצאה לאור...
תהליכי ההוצאה לאור

לקטורה

השלב הראשוני בהליך הוצאה לאור. הלקטורה הינה אבחון מקדים של כתב היד. העורכים והלקטורים בהוצאת אופיר ביכורים יבחנו את כתב היד, יתייחסו לתכנים ולרמת הכתיבה ויחליטו האם הוא מתאים להוצאה מסחרית, דהיינו הפצה בחנויות הספרים, או למהדורה אישית. הלקטורה ניתנת לכל פונה, ללא תשלום וללא התחייבות.

לפרטים נוספים, לחצו כאן 

                                                                                       

יעוץ והכוונה

באבחון יוחלט האם כתב היד מתאים למהדורה מסחרית או למסלול מהדורה אישית. על פי החלטה זו יינתן ייעוץ מקצועי באשר להמשך התהליך. אם הספר מתאים למהדורה אישית, תינתן הצעת מחיר והספר יופק בהוצאתנו. אם הספר מתאים למהדורה מסחרית, תתואם פגישה עם המו"ל על מנת לדון בהמשך התהליך.

 לפרטים נוספים, לחצו כאן                                                                   


 פגישה עם המו"ל

בפגישה עם אודי אוחנה, מנכ"ל הוצאת אופיר ביכורים, יינתן הסבר מקיף על כל שלבי ותהליכי ההוצאה לאור ותינתן הצעת מחיר, בה יפורטו העלויות, ועיקרי סעיפי הסכם ההוצאה לאור.

  לפרטים נוספים, לחצו כאן


 
עריכה

לאחר חתימת החוזה, מתחיל תהליך ההוצאה לאור. שלב העריכה מהווה את ליבת התהליך והוא אורך מספר חודשים. בשלב זה דרוש שיתוף פעולה מלא של המחבר והעורך.

העריכה כוללת מספר שלבים וזאת בהתאם לצרכים העולים מכתב היד המוגש.

עריכה ספרותית, שייעודה להשביח את התכנים מבחינה ספרותית; עריכת תוכן הכוללת שכתוב ושזירת חוטי שני, על מנת ליצור רצף כרונולוגי או לוגי; עריכת לשון והתקנה, שמטרתה כמובן שיפור סגנון הכתיבה לפי כללי האקדמיה ללשון; ולבסוף עריכת ליטוש שמטרתה לשפר את הכתוב מבחינה תחבירית.

 לפרטים נוספים, לחצו כאן                                                                                                     

איור

במידה ויש צורך באיורים (בספרי ילדים לדוגמא) ייבחר מאייר על ידי המחבר בהתאם לצרכיו, טעמו ואופי ספרו. בהוצאתנו מועסקים מגוון מאיירים מוכשרים וייחודיים העומדים לרשות המחברים.

לפרטים נוספים, לחצו כאן                                                                                                     

 
הגהה

לאחר העריכה, יישלח הספר למגיה אשר יתקן שגיאות כתיב ופיסוק.

  לפרטים נוספים, לחצו כאן

                                                                                       
 עיצוב ועימוד

על עיצוב העטיפה אחראית הגרפיקאית בהוצאתנו. כריכת הספר תעוצב על ידה בשיתוף עם מחבר הספר בהתאם לאופי הספר וטעמו האישי של המחבר. בשלב העימוד מעוצבים עמודי הספר על פי תבנית ייחודית המיועדת לספרים. יינתן דגש על ראשי פרקים, מיפתוח ואינדקס.

לפרטים נוספים, לחצו כאן


                                                                                    

אישור סופי

כאשר הספר עבר את כל השלבים בהצלחה - הוא מוכן להדפסה. בשלב זה יוגש למחבר תדפיס סופי לאישורו ולאישור העורך. עם חתימתם, יעבור הספר  לאישורו הסופי של המו"ל ולאחר מכן יחל הליך הדפסת הספר.

 

חזרה לתחילת הדף

 

הדפסה

בישראל מקובל כי כמות הדפסת מהדורה ראשונה תעמוד על 1000 עותקים. בז'אנרים מסויימים כגון ספרי שירה מקובל להדפיס כמות קטנה יותר של כ-300 עותקים ומעלה. באופיר הוצאה לאור מופעל דפוס דיגיטלי (הדפסה ישירה מקובץ לנייר, המיועדת לכמויות קטנות), ודפוס אופסט (לכמויות גדולות). באפשרות המחבר להגיע לבית הדפוס הנמצא בהוצאת אופיר ולחוות מקרוב את הדפסת ספרו.


השבחה

עטיפת הספר תעבור השבחת למינציה מבריקה או מאט. במקרים מסויימים תבוצענה הטבעות או הבלטות בעטיפת הספר, בהתאם לקבוע בהסכם ההוצאה לאור.


 כריכה

 בסיום ההדפסה וההשבחה מגיע שלב כריכת הספר. ניתן לכרוך את הספר בכריכה קשה או רכה, נתון לשיקולי המחבר והמו"ל בעת החתימה על הסכם ההוצאה לאור.


הפצה

הספרים נשלחים למפיץ, ומופצים לחנויות הספרים המובחרות כגון סטימצקי, צומת ספרים, חנות הדגל של אופיר ביכורים ביהוד והחנויות הפזורות. בנוסף, הספרים יישלחו לבית הספרים הלאומי ולקטלוג הספריות הציבוריות.
כמו כן, ניתן להפיץ את הספרים במהדורה אלקטרונית -
אופיר ביכורים עוסקת גם בהפקה של ספרים אלקטרוניים בפורמט e'PUB - הספר משווק בערוצי מכירת ספרים אלקטרוניים רבים וטובים.


יחסי ציבור וקידום מכירות

בישראל מופצים אלפי כותרים בשנה. בהוצאת אופיר מאמינים כי ללא מאמצי יחסי ציבור וקידום מכירות, יקשה להביא כותר של יוצר חדש לתודעת הציבור. לפיכך אנו נעזרים במספר "מנועים" על מנת להביא את הכותר החדש ומחברו לתודעת הציבור, ובכך גם להגדיל את מכירת ספרו.

  רדיו - לכל מחבר קיימת האפשרות להקלטת תשדיר המבשר על הוצאת ספרו לאור בקולו או באמצעות קריין מקצועי.

מיני סייט - לכל מחבר קיימת האפשרות להקים מיני אתר משלו, כחלק מאתר אופיר הוצאה לאור, בו תצורף תמונתו, פרטיו וכמובן אודות ספרו. מאתר זה ניתן יהיה לעבור בקישור מיידי לרכישת ספרו שיופיע בקטלוג שלנו.

מכירות מרוכזות לארגונים - אנו פועלים מול ארגנים שונים, על מנת לעודד רכישות מרוכזות של ספרים, בהתאם לתוכנם והרלוונטיות שלהם לארגון המיועד.

 שבוע הספר העברי - אופיר ביכורים משתתפת בכל שנה בחגיגות שבוע הספר, מציבה דוכנים ומזמינה ומזמינה את המחברים לחתום על ספריהם. על מנת לעודד מכירת ספרים, במעמד זה אנו דואגים כי הכרוז יקרא את שם המחבר החותם ושם ספרו.

פרסום - מאחר שאנו קשורים לפעילות פרסומית ולמשרדי פרסום, ניתן לרכוש באמצעותו שטחי פרסום במדיות השונות, במחירים מוזלים הן בפרסומי סולו והן כחלק מקמפיינים אותם אנו עורכים מעת לעת.

                                                                                                
השקה

מזל טוב! ספרכם עבר בהצלחה את כל שלבי ההוצאה, וכעת הוא מופץ לחנויות. הגיע הזמן להשקה חגיגית!

השקת ספר הינו אירוע מרגש, ייחודי ומהנה. הרגע לו ייחלתם הגיע! אין דבר משמח יותר מאשר לחגוג את אותו רגע קסום עם הקרובים שלכם. בבית אופיר ביכורים מתחם שלם העומד לרשותכם ובו מתקיימות השקות מרגשות וחגיגיות, הכוללות קייטרינג משובח, מוזיקה נעימה, יין ומטעמים, והחשוב מכל - ספרכם מוצג ונמכר בפני כל יקירכם.

* יש לציין כי עלויות מימון ההפקה וההוצאה לאור, חלות על המחבר. מנגד, יקבל המחבר את כל התמורות ממכירת ספריו (בניכוי עמלות המפיצים השונים). הזכויות תשארנה בידי המחבר.

לפרטים נוספים, לחצו כאן


חזרה לתחילת הדף

                                                                                            

 

 

 

 

"אני נפעמת כל פעם מחדש כשאני נכנסת לסטימצקי או צומת ספרים ורואה שם את הסיפור שלי מונח לראווה.

תודה לאודי ולכל הצוות החם והנפלא של הוצאת אופיר.

THE MARKER

שרית שמיר, קרימינולוגית.