דף הבית >  קטלוג >  סיפורת >> עיניים ירוקות...
עיניים ירוקות
פלורה בן - עמרם
מחיר קטלוגי: 78 ש"ח | מחיר באתר: 58 ש"ח

מלחמת העולם הראשונה בעיצומה. ויקטוריה בת החמש-עשרה, משקה את העציצים בחצר ביתה בימין משה. היא שומעת שעטות סוס, מרימה את עיניה הירוקות, הבורקות כשני אזמרגדים, ומבטה נתקל בזוג עיניים שחורות ויוקדות של קצין טורקי על סוס לבן. הרחק משם, בהמדאן שבפרס, מופיעות באותו לילה בחלומו של בנימין הצעיר, עיניים ירוקות, הרודפות אותו ללא מנוח ביום ובלילה. מרגע זה משתנים חייהם של גיבורי ספר זה, עולמם נטרף כמו היה מגדל קלפים, דומה שהבחירה אינה בידיהם אלא בידיו של אותו גורל המתעתע בהם גם כשהם בורחים ממנו מקצה אחד של העולם לקצהו האחר. מן הסמטאות הציוריות של ימין משה ועד המדאן שבפרס, נפרש סיפור אהבה אסורה מרגש וסוחף, כשמציאות ודמיון מתערבבים בו, והוא מתפתל ומסתחרר במערבולות סוערות וקסומות כאחת - עד שהוא מגיע אל קיצו הבלתי נמנע.

פלורה בן - עמרם
"עיניים ירוקות" הוא ספרה השני של פלורה בן-עמרם, שנולדה בירושלים וגדלה על ברכי המסורת הספרדית, המרחפת בחן בין דפי הסיפור, ומרגשת את הקוראים כמו בספרה הראשון "נונה פלור".
אזל מהמלאי
רציתי להגיד תודה רבה על הכל!! היה ממש מדהים בשבוע הספר, וזו הייתה בהחלט חוויה שלא אשכח. .תודה רבה על היחס החם ועל כל התהליך הנפלא שעברתי בהוצאה שלכם! אתם אנשים חמים, מקסימים ונהדרים. נהנתי מכל רגע!!! תודה!
אפריל גל גילרוביץ'
Share