דף הבית >  קטלוג >  סיפורת >> עיניים ירוקות...
עיניים ירוקות
פלורה בן - עמרם
מחיר קטלוגי: 78 ש"ח | מחיר באתר: 58 ש"ח

מלחמת העולם הראשונה בעיצומה. ויקטוריה בת החמש-עשרה, משקה את העציצים בחצר ביתה בימין משה. היא שומעת שעטות סוס, מרימה את עיניה הירוקות, הבורקות כשני אזמרגדים, ומבטה נתקל בזוג עיניים שחורות ויוקדות של קצין טורקי על סוס לבן. הרחק משם, בהמדאן שבפרס, מופיעות באותו לילה בחלומו של בנימין הצעיר, עיניים ירוקות, הרודפות אותו ללא מנוח ביום ובלילה. מרגע זה משתנים חייהם של גיבורי ספר זה, עולמם נטרף כמו היה מגדל קלפים, דומה שהבחירה אינה בידיהם אלא בידיו של אותו גורל המתעתע בהם גם כשהם בורחים ממנו מקצה אחד של העולם לקצהו האחר. מן הסמטאות הציוריות של ימין משה ועד המדאן שבפרס, נפרש סיפור אהבה אסורה מרגש וסוחף, כשמציאות ודמיון מתערבבים בו, והוא מתפתל ומסתחרר במערבולות סוערות וקסומות כאחת - עד שהוא מגיע אל קיצו הבלתי נמנע.

פלורה בן - עמרם
"עיניים ירוקות" הוא ספרה השני של פלורה בן-עמרם, שנולדה בירושלים וגדלה על ברכי המסורת הספרדית, המרחפת בחן בין דפי הסיפור, ומרגשת את הקוראים כמו בספרה הראשון "נונה פלור".
אזל מהמלאי
מתכון להוצאת ספר לאור צריך רעיון מקורי כשרון כתיבה מסר לקוראים ושהכל ייעשה באהבה. אז לא לגמרי..זו רק ההתחלה.. כאחת שקיבלה תשובה חיובית מהוצאות לאור גדולות ומוכרות לכל יודע הבנתי מייד שהגודל כלל אינו קובע! אודי-היושב בראש ההוצאה ומשרה ביטחון ונועם מאיר העורך-שמפרגן ומייעץ לאורך כל הדרך ביאנקה-מאיירת מופלאה שמעוררת את הדמויות לחיים
ג'ודי פקר - "שימי האריה שלא אהב להירטב"
Share