דף הבית >  קטלוג >  סיפורת >> הסבתא הקווקזייה שלי...
הסבתא הקווקזייה שלי
אייל בן לאה (מדמוני)
מחיר קטלוגי: 65 ש"ח | מחיר באתר: 58 ש"ח

"קול טפיפות הפרסות נשמע היטב בעיירה היהודית, הסוס השחור כמעט שלא נראה באפלה שנמסכה בערפל כבד. רק תאורת הירח המתמלא העצימה את החזות הקשוחה של הסוס ורוכבו, שניהם מתוחים זקופים, זה רעמתו מתנופפת בגאווה, וזה גלימתו, המכסה את כל גופו למעט חריץ דק לעיניו, מתנופפת סביבו כהילה מאיימת." הסבתא הקווקזיה שלי הוא רומן מרתק המספר את קורותיה של משפחה יהודית, שיצאה למסע לא מתוכנן, רצוף קשיים, הפתעות וסכנות לארץ-ישראל, לא בהכרח תוך ידיעה ברורה מה מניע אותם לעשות כן. "הסיפור הוא דימיוני לחלוטין עם שמץ של אמת..." כך מעיד הסופר בשיחה עם מפיק הוליוודי שמתעניין בחלקים מתוכו והתכתובת ביניהם שזורה בתוך העלילה כחוט השני.

אייל בן לאה (מדמוני)
אייל מדמוני, יליד ראשון לציון, הוא בוגר בית הספר היסודי "חביב" שהוא בית הספר העברי הראשון בעולם ובית הספר התיכון החקלאי בפרדס חנה. כיום מתגורר בגן יבנה נשוי לחגית ולהם ארבעה ילדים. זהו רומן הביכורים של אייל מדמוני, המעדיף לאמץ כאן את שם העט "אייל בן לאה" כמחווה לאמו שהיא לבדה הייתה זו שטיפחה בו את אהבת הכתיבה והשפה העברית. בכתיבתו ניכרת אהבתו העזה לאדמה ולשפה. הסאגה המשפחתית הועלתה על הכתב לאחר שהמחבר ניסה למצוא הגיון בשברי הסיפורים ששמע מסבתו אודות ההסטוריה הלא שגרתית שלה, כאשר בסופו של דבר לא היה לו מנוס אלא להמציא עלילה שלמה שתדביק את הסיפורים לכדי אסופה הגיונית אחת
אזל מהמלאי
אודי שלום, הייתי צריכה לכתוב את המכתב הזה מזמן, אבל עכשיו (לפני ראש השנה) זאת הזדמנות פז: כשהחלטתי להוציא לאור ספר כבר הייתי בעלת ניסיון חיים לא מועט, שמבחינתי זה אומר להיות צינית כלפי העולם, לדעת מתי מנסים לרמות אותי, מתי מנסים למכור לי. בקיצור, להיות מספיק מחוספסת כדי לא ליפול בפח. ואז הגעתי לאופיר ביכורים. וכל הציניות שלי נמסה לאט לאט. כי בכל פעם שניסיתי לשכנע את עצמי שהפעולות שלכם הן שיווקיות בלבד, גיליתי שלכל אחד מאנשי הצוות שיצא לי לעבוד מולם, באמת אכפת מהספר שלי. כולם באמת מבקשים את טובתי, ומנסים לסייע ולעזור לי. זה התחיל ממאיה, שנתנה לי תמיכה מתמדת בכל התהליך, הקפידה להדגיש כל דבר ולוודא שאני מבינה כל צעד וצעד, ולתמוך בי גם רגשית כשהיה צריך. המשיך באורנה שהייתה קשובה לגמרי לכל בקשה שלי, וזרמה איתי עם עוד רעיונות. דרך מירב, שהפכה עולמות בשבילי והשיגה תוצאות מדהימות. ועד לכל אחד מהעובדים שבכל פעם שבאתי לקחת עוד קופסא מלאה בספרים, תמיד התנדבו לסייע לי לסחוב הארגז לרכב. אודי, רציתי להגיד לך תודה ענקית! על ליווי צמוד, על השקעה אמיתית. נתתם לי לאורך כל הדרך תחושה של משפחה. ידעתי שאפשר לפנות אליכם בכל שאלה ובכל מצוקה, תמיד אמצא אוזן קשבת, ותמיד יימצא הפתרון לשביעות רצוני. הגשמתם לי חלום, בדרך הכי נעימה שיכולה להיות. לא דמיינתי שאהיה כל כך מרוצה מהתהליך. מאחלת לך ולכל צוות העובדים שנה טובה, שנה פורייה ועסוקה. בידידות, לימור כהן, פקחית לימונדה.
לימור כהן
Share