דף הבית >  קטלוג >  סיפורת >> הסבתא הקווקזייה שלי...
הסבתא הקווקזייה שלי
אייל בן לאה (מדמוני)
מחיר קטלוגי: 65 ש"ח | מחיר באתר: 58 ש"ח

"קול טפיפות הפרסות נשמע היטב בעיירה היהודית, הסוס השחור כמעט שלא נראה באפלה שנמסכה בערפל כבד. רק תאורת הירח המתמלא העצימה את החזות הקשוחה של הסוס ורוכבו, שניהם מתוחים זקופים, זה רעמתו מתנופפת בגאווה, וזה גלימתו, המכסה את כל גופו למעט חריץ דק לעיניו, מתנופפת סביבו כהילה מאיימת." הסבתא הקווקזיה שלי הוא רומן מרתק המספר את קורותיה של משפחה יהודית, שיצאה למסע לא מתוכנן, רצוף קשיים, הפתעות וסכנות לארץ-ישראל, לא בהכרח תוך ידיעה ברורה מה מניע אותם לעשות כן. "הסיפור הוא דימיוני לחלוטין עם שמץ של אמת..." כך מעיד הסופר בשיחה עם מפיק הוליוודי שמתעניין בחלקים מתוכו והתכתובת ביניהם שזורה בתוך העלילה כחוט השני.

אייל בן לאה (מדמוני)
אייל מדמוני, יליד ראשון לציון, הוא בוגר בית הספר היסודי "חביב" שהוא בית הספר העברי הראשון בעולם ובית הספר התיכון החקלאי בפרדס חנה. כיום מתגורר בגן יבנה נשוי לחגית ולהם ארבעה ילדים. זהו רומן הביכורים של אייל מדמוני, המעדיף לאמץ כאן את שם העט "אייל בן לאה" כמחווה לאמו שהיא לבדה הייתה זו שטיפחה בו את אהבת הכתיבה והשפה העברית. בכתיבתו ניכרת אהבתו העזה לאדמה ולשפה. הסאגה המשפחתית הועלתה על הכתב לאחר שהמחבר ניסה למצוא הגיון בשברי הסיפורים ששמע מסבתו אודות ההסטוריה הלא שגרתית שלה, כאשר בסופו של דבר לא היה לו מנוס אלא להמציא עלילה שלמה שתדביק את הסיפורים לכדי אסופה הגיונית אחת
אזל מהמלאי
...לא הספקנו לנשום כאילו הכול היה אתמול, עם כל המתח הריצות ההוצאה הכספית, הכול קטן אחרי שנכנסים אליכם ומקבלים את היחס המקצועיות של האנשים, העזרה התמיכה.... ההתרגשות הייתה גדולה, הספר נולד "מהצד שלה" ונמכר בשבוע הספר בסטימצקי וגם בצומת ספרים ומשם מהבית החם שלכם, הכול זרם ושרית כבר הבעלים ועורכת התוכן, כתבת עצמאית,מנהלת קהילת הבמה בקפה דה-מרקר, ואין לי ספק אודי שלולא אתה וצוות ההוצאה החלום היה נשאר במגירה.
חברתה של הסופרת שרית שמיר