דף הבית >  קטלוג >  סיפורת >> הסבתא הקווקזייה שלי...
הסבתא הקווקזייה שלי
אייל בן לאה (מדמוני)
מחיר קטלוגי: 65 ש"ח | מחיר באתר: 58 ש"ח

"קול טפיפות הפרסות נשמע היטב בעיירה היהודית, הסוס השחור כמעט שלא נראה באפלה שנמסכה בערפל כבד. רק תאורת הירח המתמלא העצימה את החזות הקשוחה של הסוס ורוכבו, שניהם מתוחים זקופים, זה רעמתו מתנופפת בגאווה, וזה גלימתו, המכסה את כל גופו למעט חריץ דק לעיניו, מתנופפת סביבו כהילה מאיימת." הסבתא הקווקזיה שלי הוא רומן מרתק המספר את קורותיה של משפחה יהודית, שיצאה למסע לא מתוכנן, רצוף קשיים, הפתעות וסכנות לארץ-ישראל, לא בהכרח תוך ידיעה ברורה מה מניע אותם לעשות כן. "הסיפור הוא דימיוני לחלוטין עם שמץ של אמת..." כך מעיד הסופר בשיחה עם מפיק הוליוודי שמתעניין בחלקים מתוכו והתכתובת ביניהם שזורה בתוך העלילה כחוט השני.

אייל בן לאה (מדמוני)
אייל מדמוני, יליד ראשון לציון, הוא בוגר בית הספר היסודי "חביב" שהוא בית הספר העברי הראשון בעולם ובית הספר התיכון החקלאי בפרדס חנה. כיום מתגורר בגן יבנה נשוי לחגית ולהם ארבעה ילדים. זהו רומן הביכורים של אייל מדמוני, המעדיף לאמץ כאן את שם העט "אייל בן לאה" כמחווה לאמו שהיא לבדה הייתה זו שטיפחה בו את אהבת הכתיבה והשפה העברית. בכתיבתו ניכרת אהבתו העזה לאדמה ולשפה. הסאגה המשפחתית הועלתה על הכתב לאחר שהמחבר ניסה למצוא הגיון בשברי הסיפורים ששמע מסבתו אודות ההסטוריה הלא שגרתית שלה, כאשר בסופו של דבר לא היה לו מנוס אלא להמציא עלילה שלמה שתדביק את הסיפורים לכדי אסופה הגיונית אחת
אזל מהמלאי

מירב ואודי יקרים,
כחמישה חודשים עברו מאז יצא לאור ספרי "אני ואחי נגד בן דודי".
היו אלה חודשים של חוויות מרגשות, התנסויות מדהימות בראיונות לרדיו ולעיתונות, היכרויות עם אנשים חדשים שקראו את הספר ופרגנו ובכלל תקופה של התחדשות ועניין.
זה עדיין, כמובן, לא "סיכום", אולם לקראת חג הפסח ראיתי לנכון לשתף אתכם בתחושה המאד נעימה שיצרה אצלי תקופה זו וכן לאחל לכם ולמשפחותיכם חג פסח שמח.
אז שבאמת יהיה חג שמח ואביב מושלם.
אריאל רוניס

אריאל רוניס מחבר הספר "אני ואחי נגד בן דודי" - מכתב תודה
Share